пʼятниця, 10 грудня 2021 р.


 

«Знай та поважай свої права»

 

    Права людини — це, на жаль, не даність, яка існує, — це постійна освіта та боротьба з несправедливістю, яка існує довкола. Після жахіть, яке пережило людство у часи Другої світової війни, і тих страждань, яких ми зазнаємо зараз, саме права людини є тим спільним знаменником, який може примирити усіх. 

    Шкільна атмосфера, як зазначено у Всесвітній програмі з освіти у сфері прав людини, розробленій ООН, повинна базуватися на принципах поваги до гідності і прав людини. Відзначення важливих дат у такий спосіб, який дає змогу учнівству проявити свої таланти, емпатію, який не фальсифікує справжній зміст таких дат, — одна із запорук побудови демократичного та інклюзивного простору у школі.

     10 грудня   відзначають Міжнародний день прав людини, встановлений Організацією Об’єднаних Націй з нагоди ухвалення Загальної декларації прав людини, у нашому закладі було проведено правовий турнір «Знай та поважай свої права» між учнями 10 класу (класний керівник Цвігун Н.І.)

четвер, 2 грудня 2021 р.

четвер, 18 листопада 2021 р.

 

«Майдан. Революція духу»

 

З метою вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України, здобувачами освіти 10 кл. (класний керівник Цвігун Н.І.) було переглянуто презентацію «Майдан. Революція духу», та створено відеоряд «Будемо стояти до кінця». Приємного перегляду.

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

Вручення свідоцтв про базову середню освіту



Дев’ятий клас – це перехрестя. Хтось сміливо зробить крок за поріг школи і продовжить освіту в коледжі, технікумі, ліцеї, училищі. Ну, а хтось повернеться в школу, продовжить навчання в десятому класі. Але це вже буде інша історія та інший клас. А сьогодні ми зробимо коротку зупинку на перехресті, подивимося один одному в очі, згадаємо роки, проведені в одному класі. Для багатьох з вас залишилися позаду шкільні роки, настає справжнє доросле життя, непросте, з багатьма перешкодами і труднощами. І тільки ваша цілеспрямованість, завзятість, працьовитість допоможуть вам подолати всі труднощі і знайти себе в житті, стати тим, ким ви мріяли бути.

вівторок, 1 червня 2021 р.

День захисту дітей

"Спорт для всіх - спільне майбутнє"

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у закладі освіти відбулися змагання  "Спорт для всіх - спільне майбутнє" за участі учнів 9-10 класів (класні керівники Цвігун Н.І., Лізавенко І.С. та вчителя фізичної культури Міщенка М.Д.) Основною метою таких змагань є залучення дітей до фізичної культури та спорту, а також покращення фізичного стану за допомогою фізичних вправ та рухової активності, адже рух - це життя, а ді
ти - наше майбутнє
. 

четвер, 29 квітня 2021 р.

 

Творча майстерня до Великодня


Із настанням чудового весняного свята Великодня, як правило, настає і справжня весна. Цієї гарної пори особливо відчувається потяг до усього прекрасного: з’являється натхнення, прагнення творчості, наснага. До того ж, за традицією, до свята ми хочемо якомога краще прикрасити власну домівку. Процес створення означених символів Великодня та прикрашення ними оселі  приємна складова святкового настрою. Здобувачі освіти 9 класу (класний керівник Цвігун Н.І., вчитель трудового навчання Тіторенко О.М.) власноруч створили чудові сувеніри до головного християнського свята, які будуть зберігатись у їхніх домівках довгі-довгі роки. Також було проведено он-лайн конкурс малюнків «Великоднє диво» Литвинчук Т.А.

середа, 28 квітня 2021 р.

 

Онлайн – виставка « Світ очима дітей»

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,
За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.

26 квітня – День пам’яті жертв Чорнобиля. Саме у цей день, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найтрагічніших подій в історії всього людства, найжахливіша подія нашої держави – аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), 

До Дня пам’яті жертв Чорнобильської  катастрофи та в рамках відзначення заходів приуроченим роковинам з дня трагедії  діти ношого закладу освіти підготували невелику онлайн - виставку «Світ очима дітей».

вівторок, 27 квітня 2021 р.

 Дружба перемагає всі негаразди

       Незважаючи на карантин, дистанційну форму навчання -  наші першокласники не перестають бути  активними учасниками освітнього та виховного процесу. 
        Протягом минулих двох тижнів учні 1 класу приймали участь у цікавому, пізнавальному Всеукраїнському проєкті "Ми друкуємо книжки", автором якого є Майстерня казок Олександра Зімби. 
 І сьогодні ми маємо чим гордитися. Учні отримали сертифікати активних учасників Всеукраїнського проєкту. Класний керівник Максімова Т. І. отримала подяку за активну участь в організації і проведенні даного проєкту.   Вітаємо наших першачків. Бажаємо їм подальших перемог та нагород. 
       Дякуємо батькам за підтримку та допомогу в підготовці до проєкту. Разом ми все зможемо!






                                                 

понеділок, 26 квітня 2021 р.

Перегляд книжкової виставки "Дзвони Чорнобиля"

 



1 клас "Чорнобиль - наш біль" .

                              1 клас Класний керівник Максімова Т.І.                                                      

                                                       "Чорнобиль - наш біль"

                                                   Чорних дат у людства є немало.
                                             Кожна з них — це міна під прогрес.
                                             Найстрашніше, що усіх спіткало, —
                                             Вибух на Чорнобильській АЕС.

           26 квітня… В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Минуло 35років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.
      Чорнобиль… Він увійде назавжди в історію людства, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.
      Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні ці слова гірким болем відлунюють в наших серцях.
     До Дня вшанування пам'яті  Чорнобильської трагедії та подвигу ліквідаторів на ЧАЕС класний керівник Максімова Т.І. з учнями 1 класу провели онлайн - зустріч на тему "Чорнобиль - наш біль". Першокласники намалювали малюнки "Гіркий полин Чорнобилю". 

Відео

  



        


субота, 24 квітня 2021 р.

6 клас

                                                                                   кл керівник Корабель Н.М.

  "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять..." (урок пам'ять)

       26 квітня 1986 року,  минає 35 років з того трагічного дня. Аварія на ЧАЕС - це трагедія, яка зачепила інтереси сотень тисяч людей, заставила задуматись багатьох політиків, вчених і просто кожного з нас. Сьогодні, в день роковин, ми маємо згадати і вшанувати ліквідаторів аварії, які ціною власного життя врятували від ядерного лиха не лише Україну, а і увесь світ.

     Першими  в нерівний бій з ліквідацією аварії вступили пожежники, залишившись навіки тепер у пам'яті людській. Пропоную вашій увазі документальний відеофільм про Героя України  Василя Ігнатенка, про його коротке життя, життя-подвиг!


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС

Вчитель фізики: Нагірняк Валерій Ігорович

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.



       35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.




Посилання на джерела:

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

"Природа нe храм, а майстерня, і людина в ній працівник."

 Цілую всі ліси. Спасибі скрипалю.

Він добрe вам зіграв колись мою присутність.

Я дeрeво, я сніг, я всe, що я люблю

І, можe, цe і є моя найвища сутність.

                                              Ліна Костeнко

Природа дарує нам життя, а ми повсякчас піклуємось про нeї. А доказом цього є активна участь дітeй та вчитeлів нашого закладу освіти в акції "Ecо Challenge", організованої вчитeлeм інозeмної мови

 Швeць Т. Д. в рамках місячника eкологічного виховання, з мeтою прищeпити дітям любов та шану до природи та звeрнути увагу на існуючі проблeми навколишнього сeрeдовища.

Відeо




«Вони свідомо йшли на смерть....»

 8 клас 

Класний керівник - Величко Марія Павлівна

                 « Тієї ночі терпко цвів полин

                  І припадала до дороги м’ята.

                  Так пахло чимось добрим і земним,

                  Йшла на розп’яття  Україна-мати.»


Вони, ліквідатори, - досвіду та навичок боротьби з радіаційним лихом набули вже там, у Чорнобилі, полишивши натомість на цій землі частку власного здоров’я. Кожен день їхнього життя, 24 години якого минали на службі, був сповненим ризику героїзму та самопожертви.


До Дня пам‘яті Чорнобильської трагедії та вшанування героїзму пожежників ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС





 

 « Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі»

 

 


  Луна Чорнобиля з часом не стихає. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вони втрачають здоров’я, ламаються тисячі доль. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. І застеріг, не упивайся своєю могутністю, людино, не жартуй із ним. Тому що ти причина, але ти і наслідок.

 Здобувачі освіти 9 класу (класний керівник Цвігун Н.І.) переглянули історичний репортаж « Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі», виготовили плакат «Чорнобиль у цифрах», здійснили віртуальну екскурсію в Гайсинський музей пам’яті  Чорнобиля.

     Нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

четвер, 22 квітня 2021 р.

 Благоустрій території



Суботник – це не просто прибирання території, це своєрідне об’єднання зробити свiт красивiшим!
22-го квiтня працiвники ЗЗСО І-ІІІст. №5 м. Гайсин долучилися до весняної акції з благоустрою. Члени колективу працювали iз завзяттям та були прикладом для iнших.

  

З турботою про Землю

 

Земля – не рабиня наша, а мати,

Сонце – не вітчим, а рідний батько,

Ліси – наші брати, річки – сестри.

Дощі, вітри, сніги – добрі гості.

А ми на своїй планеті – не тимчасові мешканці,

                                                  а мудрі господарі.

                                                   Євгенія Матіяш

      22 квітня з учнями 2 класу (класний керівник Коваль О.Г.) було проведено урок до Всесвітнього дня Землі на тему «Земля – наш спільний дім». (Урок ініційовано телеканалом ПЛЮСПЛЮС за методичної підтримки «Освіторії» та експертної підтримки Всесвітнього фонду природи WWF-Україна).

      Діти грали в екологічну гру «Клубок взаємозв’язків у довкіллі», заповнювали хмару слів з теми «Земля», переглянули відеоролик про значення дерев, складали поради, які допоможуть врятувати планету; виконували вправу «Дерево рішень».

     Під час уроку школярі розширили свої уявлення  про Землю як спільний дім, вчилися бути екосвідомими, любити рідний край та жити в гармонії з природою.              Другокласники присвятили дню Землі свої малюнки та аплікації.








Бережімо нашу планету!








пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Екологічні проблеми та їхнє вирішення

 Екологічні проблеми та їхнє вирішення

 


  

Природа нам - як рідний дім,

Вона усім - як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.

В рамках місячника екологічного виховання здобувачами освіти 10 класу (класний керівник Лізавенко І. С.) була здійснена віртуальна подорож «Екологічні проблеми та їхнє вирішення». Під час якої учні мали змогу переглянути відео про  екологічні проблемами та їхнє вирішення.

Відео



четвер, 15 квітня 2021 р.

"До совісті і розуму людського"


                                     

До Всеукраїнського Дня довкілля здобувачі освіти 9 класу (класний керівник Цвігун Н.І.) створили відеоролик "До совісті і розуму людського" з метою ознайомити небайдужих з основними екологічними проблемами людства, екологічною ситуацією в Україні та світі, продумати шляхи вирішення екологічних проблем, а також задуматися над особистим внеском в оздоровлення нашої планети.

середа, 14 квітня 2021 р.

8 клас - Величко Марія Павлівна

 


«Природа не може суперечити людині, якщо людина не суперечить її законам»

Сьогодні важливо усвідомлювати нерозривний зв'язок природи і людини, що носить взаємний характер. Свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства. 






вівторок, 6 квітня 2021 р.

6 клас Корабель Н.М.

    Доброго дня, діти!

         В квітні стартував місячник екологічного виховання, і в рамках місячника ми з вами проведемо декілька екологічних зустрічей на різну тематику.

   Вдумаємось в слова давньогрецького мислителя Сенеки, який ще в 1 ст. н.е писав: „Жити щасливо і жити в злагоді з природою - одне й те саме”. Саме цей вислів має стати епіграфом нашого життя.

Необдумана діяльність людини призвела до загострення глобальних екологічних проблем. Значні ділянки Землі стали зонами екологічного лиха, екологічної кризи. На планеті різко зникає біорізноманіття, через забруднення довкілля, зміну природних ландшафтів антропогенними. Ця проблема гостро стоїть і в нашій державі.

 Пропоную вашій увазі коротке відео " Екологічні проблеми України"

субота, 3 квітня 2021 р.

 02.04.2021р.

3 клас
Міжнародний день дитячої книги
Читайте, дівчата! Читайте, хлопчаки! Поганому не вчать Улюблені книжки! (Н. Пикулева) От уже 54 роки відзначають Міжнародний день дитячої книги. Читають дітям книжки століттями, розповідають казки - тисячоліттями. Учні 3 класу (кл. кер. Бєлік І. Б.) взяли участь у засіданні "дистанційної читальні". Діти мали змогу передивитись відеопрезентацію про цікаві факти з історії виникнення даного свята, ознайомились з порадами Читайлика "Навіщо читати книги?", відповідали на цікаві запитання вікторини "Вгадай героя". У Міжнародний день дитячої книги третьокласники творчо попрацювали над створенням власного твору: стали одночасно і письменниками, і ілюстраторами, і дизайнерами. Школярики також презентували свої улюблені книжки.
📖 Вчені довели: діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше однолітків. 📚Пригадайте свою улюблену книгу дитинства. Вона повинна назавжди залишитися для вас найкращою
❗

















четвер, 1 квітня 2021 р.

"Екологія планети, екологія душі"

Скільки років землі — і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!

(Ліна Костенко)

У чому актуальність екологічного виховання? Сучасна екологічна ситуація в світі та Україні зокрема загострюється з кожним днем. Забруднення атмосфери шкідливими викидами, тисячі тон сміття, знищення цілих екосистем через вирубування лісів, розорювання, будівництво, шкідлива радіація та випромінювання — далеко не повний перелік тих техногенних факторів, які негативно впливають на екологію.Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зміни ставлення людства до природи. Цій меті служить екологічне виховання.






четвер, 18 березня 2021 р.

Внесок українських вчених у розвиток математики

Шановні учні! Величко Марія Павлівна підготувала для Вас презентацію про розвиток математики українськими вченими.

Цікавого перегляду!